Men's National League


  • 22/02/2020 - 13:00

    Mangystau

    Esil - SC

    3 - 1

    20/25  25/20  25/23  25/19

  • 22/02/2020 - 15:30

    Atyrau

    Pavlodar

    3 - 0

    25/14  25/20  25/19

  • 22/02/2020 - 18:00

    Taraz

    Altay

    3 - 2

    20/25  25/15  23/25  32/30  17/15

  • 23/02/2020 - 13:00

    Burevestnik - Almaty

    Atyrau

    3 - 0

    25/21  31/29  25/23

  • 23/02/2020 - 15:30

    Altay

    Mangystau

    1 - 3

    25/19  26/28  20/25  22/25

  • 23/02/2020 - 18:00

    Pavlodar

    Taraz

    0 - 3

    21/25  20/25  19/25

  • 24/02/2020 - 13:00

    Esil - SC

    Altay

    1 - 3

    25/13  26/28  25/27  21/25

  • 24/02/2020 - 15:30

    Mangystau

    Pavlodar

    3 - 0

    25/17  25/12  25/12

  • 24/02/2020 - 18:00

    Taraz

    Burevestnik - Almaty

    0 - 3

    13/25  15/25  23/25

  • 25/02/2020 - 13:00

    Pavlodar

    Esil - SC

    0 - 3

    19/25  19/25  21/25

  • 25/02/2020 - 15:30

    Burevestnik - Almaty

    Mangystau

    3 - 0

    25/18  25/21  25/22

  • 25/02/2020 - 18:00

    Atyrau

    Taraz

    3 - 0

    25/15  25/20  25/22

  • 27/02/2020 - 13:00

    Mangystau

    Atyrau

    2 - 3

    23/25  19/25  25/18  25/20  10/15

  • 27/02/2020 - 15:30

    Esil - SC

    Burevestnik - Almaty

    0 - 3

    20/25  16/25  21/25

  • 27/02/2020 - 18:00

    Altay

    Pavlodar

    3 - 0

    25/17  25/15  25/17

  • 28/02/2020 - 13:00

    Atyrau

    Esil - SC

    3 - 0

    25/16  25/16  25/17

  • 28/02/2020 - 15:30

    Burevestnik - Almaty

    Altay

    3 - 2

    23/25  20/25  25/17  25/13  15/9

  • 28/02/2020 - 18:00

    Taraz

    Mangystau

    3 - 0

    25/22  25/17  25/13

  • 13:00 

    Altay

    Atyrau

  • 15:30 

    Pavlodar

    Burevestnik - Almaty

  • 18:00 

    Esil - SC

    Taraz

    
22/02/2020 - 13:00

Mangystau

Esil - SC

3 - 1

20/25  25/20  25/23  25/19

22/02/2020 - 15:30

Atyrau

Pavlodar

3 - 0

25/14  25/20  25/19

22/02/2020 - 18:00

Taraz

Altay

3 - 2

20/25  25/15  23/25  32/30  17/15

23/02/2020 - 13:00

Burevestnik - Almaty

Atyrau

3 - 0

25/21  31/29  25/23

23/02/2020 - 15:30

Altay

Mangystau

1 - 3

25/19  26/28  20/25  22/25

23/02/2020 - 18:00

Pavlodar

Taraz

0 - 3

21/25  20/25  19/25

24/02/2020 - 13:00

Esil - SC

Altay

1 - 3

25/13  26/28  25/27  21/25

24/02/2020 - 15:30

Mangystau

Pavlodar

3 - 0

25/17  25/12  25/12

24/02/2020 - 18:00

Taraz

Burevestnik - Almaty

0 - 3

13/25  15/25  23/25

25/02/2020 - 13:00

Pavlodar

Esil - SC

0 - 3

19/25  19/25  21/25

25/02/2020 - 15:30

Burevestnik - Almaty

Mangystau

3 - 0

25/18  25/21  25/22

25/02/2020 - 18:00

Atyrau

Taraz

3 - 0

25/15  25/20  25/22

27/02/2020 - 13:00

Mangystau

Atyrau

2 - 3

23/25  19/25  25/18  25/20  10/15

27/02/2020 - 15:30

Esil - SC

Burevestnik - Almaty

0 - 3

20/25  16/25  21/25

27/02/2020 - 18:00

Altay

Pavlodar

3 - 0

25/17  25/15  25/17

28/02/2020 - 13:00

Atyrau

Esil - SC

3 - 0

25/16  25/16  25/17

28/02/2020 - 15:30

Burevestnik - Almaty

Altay

3 - 2

23/25  20/25  25/17  25/13  15/9

28/02/2020 - 18:00

Taraz

Mangystau

3 - 0

25/22  25/17  25/13

13:00 

Altay

Atyrau

15:30 

Pavlodar

Burevestnik - Almaty

18:00 

Esil - SC

Taraz

Standing

Round (I)

R (II)

Round (III)

Round (IV)

GBIV

GRIV

5-8

1-4

Standing

Round (I)

Round (I) Round (I) Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

Burevestnik - Almaty

18

6

6

0

18

2

501

405

4

2

0

0

0

0

9.00

1.237

-

Atyrau

15

6

5

1

15

3

433

362

5

0

0

0

0

1

5.00

1.196

-

Dynamo - Taraz

11

6

4

2

12

10

512

488

1

2

1

0

0

2

1.20

1.049

-

Esil - SC

9

6

3

3

10

11

470

481

1

2

0

0

1

2

0.91

0.977

-

Mangystau

6

6

2

4

9

13

492

511

1

1

0

0

3

1

0.69

0.963

-

Altay

4

6

1

5

7

15

470

519

1

0

0

1

2

2

0.47

0.906

-

Pavlodar

0

6

0

6

1

18

363

475

0

0

0

0

1

5

0.06

0.764

-




Round (I) Round (I) Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Round (I)

Guest Team

Altay

Atyra

Bureves

Dynamo

Esil -

Mangyst

Pavloda

Home Team

Altay (Altay)

0 - 3

0 - 3

1 - 3

Atyrau (Atyra)

3 - 0

3 - 0

3 - 0

Burevestnik - Almaty (Bureves)

3 - 0

3 - 0

3 - 1

Dynamo - Taraz (Dynamo )

3 - 2

0 - 3

3 - 1

Esil - SC (Esil - )

0 - 3

1 - 3

3 - 0

Mangystau (Mangyst)

3 - 1

1 - 3

1 - 3

Pavlodar (Pavloda)

0 - 3

0 - 3

0 - 3

R (II)

Round (II) Round (II) Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

Burevestnik - Almaty

14

6

5

1

16

8

566

474

1

3

1

0

1

0

2.00

1.194

-

Atyrau

14

6

4

2

16

8

558

505

2

2

0

2

0

0

2.00

1.105

-

Dynamo - Taraz

13

6

5

1

16

7

520

478

3

0

2

0

1

0

2.29

1.088

-

Esil - SC

12

6

4

2

13

9

491

482

1

3

0

0

1

1

1.44

1.019

-

Altay

5

6

2

4

8

14

443

505

1

0

1

0

2

2

0.57

0.877

-

Mangystau

5

6

1

5

9

15

514

532

1

0

0

2

2

1

0.60

0.966

-

Pavlodar

0

6

0

6

1

18

354

470

0

0

0

0

1

5

0.06

0.753

-




Round (II) Round (II) Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Round (II)

Guest Team

Altay

Atyra

Bureves

Dynamo

Esil -

Mangyst

Pavloda

Home Team

Altay (Altay)

1 - 3

0 - 3

3 - 0

Atyrau (Atyra)

2 - 3

3 - 0

3 - 0

Burevestnik - Almaty (Bureves)

3 - 1

3 - 2

1 - 3

Dynamo - Taraz (Dynamo )

3 - 0

1 - 3

3 - 0

Esil - SC (Esil - )

1 - 3

3 - 1

3 - 1

Mangystau (Mangyst)

2 - 3

1 - 3

2 - 3

Pavlodar (Pavloda)

0 - 3

0 - 3

0 - 3

Round (III)

Round (III) Round (III) Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

Burevestnik - Almaty

18

6

6

0

18

3

510

405

3

3

0

0

0

0

6.00

1.259

-

Mangystau

13

6

5

1

16

7

534

500

3

0

2

0

1

0

2.29

1.068

-

Altay

10

6

3

3

12

10

493

475

2

1

0

1

1

1

1.20

1.038

-

Dynamo - Taraz

9

6

3

3

10

10

443

443

2

1

0

0

1

2

1.00

1.000

-

Atyrau

8

6

2

4

12

13

567

548

1

1

0

2

2

0

0.92

1.035

-

Esil - SC

3

6

1

5

5

17

467

536

0

0

1

1

0

4

0.29

0.871

-

Pavlodar

2

6

1

5

4

17

388

495

0

0

1

0

1

4

0.24

0.784

-




Round (III) Round (III) Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Round (III)

Guest Team

Altay

Atyrau

Bureves

Dynamo

Esil -

Mangyst

Pavloda

Home Team

Altay (Altay)

1 - 3

3 - 0

3 - 0

Atyrau (Atyrau)

1 - 3

2 - 3

3 - 0

Burevestnik - Almaty (Bureves)

3 - 0

3 - 1

3 - 0

Dynamo - Taraz (Dynamo )

1 - 3

0 - 3

3 - 0

Esil - SC (Esil - )

3 - 2

0 - 3

2 - 3

Mangystau (Mangyst)

3 - 2

1 - 3

3 - 0

Pavlodar (Pavloda)

1 - 3

0 - 3

0 - 3

Round (IV)

Round (IV) Round (IV) Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

Burevestnik - Almaty

14

5

5

0

15

2

414

331

4

0

1

0

0

0

7.50

1.251

-

Atyrau

11

5

4

1

12

5

401

342

3

0

1

0

0

1

2.40

1.172

-

Mangystau

10

6

3

3

11

11

482

474

1

2

0

1

0

2

1.00

1.017

-

Altay

7

4

2

2

9

7

350

351

1

1

0

1

1

0

1.29